Esperanto      По-русски StartoMembrolisto de REU
Kara gasto, ĉu vi ŝatus ensalutiregistriĝi?
VK REU en VK

Atentindaj paĝoj

Regularo pri membreco kaj kotizoj en REU – 2024

Pagmanieroj

Ligiloj

Esperantaj kanaloj kaj grupoj en Telegramo.

Libroj en Esperanto, pri Esperanto, por esperantistoj, krokodiloj kaj aliuloj

Vortaroj de Boris Kondratjev

historio.ru - Historio de rusia E-movado

Ural-Siberia E-Movado

Koresponda Servo Universala

Kantaro-Vikio

Multlingva Informa Reta Centro

Retejo de UEA

Retaj jarkolektoj (skanaĵoj) de la plej gravaj fruaj E-gazetoj

(Ĉu vi interesiĝas pri aliaj jaroj? Elektu la deziratan:
2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 )

Membrolisto de REU por 2023

Entute 369 membroj, 7 kandidatoj, 3 amikoj de REU,
35 REJManoj.

Dumvivaj membroj

  1. Abolskaja Meri (Sankt-Peterburg)
  2. Abramoviĉ Miĥail (Moskvo)
  3. Aĥmet Gulnara (Kazaĥio)
  4. Andrjuŝkin Igorj (Moskva)
  5. Aroloviĉ Viktor (Moskovskaja obl., Staraja Kupavna)
  6. Belov Aleksandr (Leningradskaja obl., Tiĥvin)
  7. Berdiŝev Viljam (Moskva)
  8. Bojĉin Jevgenij (Birobiĝan / Ĥabarovsk)
  9. Bronov Sergej (Krasnojarsk)
  10. Ciganov Oleg (Sankt-Peterburg)
  11. Cobb Steve (Berlin)
  12. Cvetkova Valerija (Sankt-Peterburg)
  13. Ĉerenkova Larisa (Rjazanskaja obl., Sarajevskij r-n, p/o Sysoj)
  14. Ĉertilov Miĥail (Niĵegorodskaja obl., Liskovo)
  15. Derevjanniĥ Sergej (Moskva)
  16. Deriugin Aleksandr (Saratov)
  17. Diesjatz (San Marino)
  18. Djes Dva (Italio)
  19. Gerŝman Anton (Moskva)
  20. Gluĥov Aleksandr (Kaliningrad)
  21. Gluŝik Vladimir (Ukrainio)
  22. Gnedaŝ Nikolaj (Krasnodarskij kraj, Abinskij r-n, Ĥolmskij-1 )
  23. Gonĉarova Irina (Moskovskaja obl., Odincovo)
  24. Grigorenko Vasilij (Ukrainio)
  25. Griŝin Nikolaj (Latvio)
  26. Gudskov Nikolaj (Moskva)
  27. Jakovlev Jurij (Pskovskaja obl., p.Strugi Krasnije)
  28. Ĵuravljov Aleksej (Krasnojarsk-18)
  29. Karcev Jurij (Uljanovsk)
  30. Kauts Valdemar (Estonio)
  31. Kokolija Georgij (Moskva)
  32. Kolganov Andrej (Usono)
  33. Kolker Boris (Usono)
  34. Kozin Igorj (Vologda)
  35. Kurolap Zinovij (Kanado)
  36. Kuznecov Sergej (Moskva)
  37. Laskina Marina (Tulskaja obl., Bogorodick)
  38. Levadnij Vladimir (Omsk)
  39. Lipec Vladimir (Moskva)
  40. Manjaĥin Jurij
  41. Medvedev Lev (Moskva)
  42. Melnikov Valentin (Moskva)
  43. Miĥajlov Nikolaj (Leningradskaja obl., Viborg)
  44. Neĉaev Nikolaj (Irkutskaja obl., Svirsk)
  45. Paseĉnikov Jurij (Tomsk)
  46. Petrov Nikolaj (Leningradskaja obl., )
  47. Pikov Gennadij (Novosibirsk-9)
  48. Pogorelaja Svetlana (Ukrainio)
  49. Roganova Rimma (Permskij kraj, Ĉusovoj)
  50. Salomatov Aleksej (Moskva)
  51. Samodaj Vladimir (Moskva)
  52. Sapoĵnikov Aleksandr (Ivanovskaja obl., Ŝuja)
  53. Seguru Valentin (Moskovskaja obl., Mitiŝĉi)
  54. Seliŝĉev Aleksandr (Sankt-Peterburg)
  55. Sibircev Vladimir (Novosibirsk)
  56. Sidorov Anatolij (Sankt-Peterburg)
  57. Sosov Jevgenij (Tatarstan)
  58. Ŝapoŝnikova Larisa (Arĥangeljsk)
  59. Tjuljaĥov Spartak (Jakutio)
  60. Tujakin Georgij (Moskva)
  61. Voloŝin Vjaĉeslav (Ulan-Ude)
  62. Vulfoviĉ Lev (Israelo)
  63. Zozulja Boris (Rostov-na-Donu)

Mecenatoj

  1. Grigorjevskij Andrej (Sankt-Peterburg)
  2. Lopatina Aleksandra (Moskva)
  3. Penk Andreas (Germanio)

Individuaj membroj

  1. Aĥmetova Faina (Ivanovo)
  2. Akbulatov Artjom (Orenburgskaja obl., Novotroick)
  3. Alieva Ĥatidĵe (Sevastopolj)
  4. Alimov Artjom (Krasnodar)
  5. Aliverdiev Abutrab (Dagestan)
  6. Aljbireo Olj (Krasnojarsk)
  7. Aljbireo Marik (Krasnojarsk)
  8. Aljbireo Svjatoslav (Krasnojarsk)
  9. Alopina Jelena (Vladimirskaja obl., Kovrov)
  10. Anisimov Vladislav (Lipeckaja obl., Usmanj)
  11. Antonova Oljga (Omsk)
  12. Astafjeva Natalija (Krimeo)
  13. Avduevskij Vladimir (Penzenskaja obl., Serdobsk)
  14. Barbaŝev Igorj (Omsk)
  15. Basov Gennadij (Stavropola)
  16. Bass Tatjana (Birobiĝan)
  17. Begeza Jegor (Ĥanti-Mansijsk)
  18. Belkin Jevgenij (Ĉuvaŝio, Ĉeboksari)
  19. Belkina Tatjana (Ĉeboksari)
  20. Belov Stanislav (Tjumenj)
  21. Belovodĉenko Larisa (Irkutskaja obl., Ĉeremĥovo)
  22. Bezmaterniĥ Ivan (Birobiĝan)
  23. Birjulina Raŝida (Tomsk)
  24. Bolotova Jelena (Permj)
  25. Borodin Aleksej (Krasnodarskij kraj, Otradnaja)
  26. Borŝĉevskij Ivan (Stavropoljskij kraj, Georgievsk)
  27. Bureš Martin (Moskovskaja obl., Dubna)
  28. Cvileneva Nina (Ufa)
  29. Ĉeĉjotkina Jelena (Niĵnij Novgorod)
  30. Ĉerjomin Roman (Moskva)
  31. Ĉerniŝova Irina (Moskva)
  32. Ĉernov Ilja (Petrozavodsk)
  33. Ĉincov Jevgenij (Niĵnij Novgorod)
  34. Ĉuĥleb Tatjana (Omsk)
  35. Ĉuprov Andrej (Sevastopolj)
  36. Danjŝin Aleksej (Penza)
  37. Degtjarev Vladimir (Kazanj)
  38. Delcov Jevgenij (Kudrovo, Leningradskaja obl.)
  39. Derjuŝeva Oksana (Krasnodarskij kraj, Armavir)
  40. Donova Maria (Tomsk)
  41. Drobotenkov Aleksej (Arĥangeljsk)
  42. Dunaeva Julija (Uljjanovskaja obl., Dimitrovgrad)
  43. Ejst Svetlana (S-Peterburg)
  44. Fedoruk Sergej (Voroneĵ)
  45. Fedotova Marina (Moskva)
  46. Filimonova Tamara (Krasnojarsk)
  47. Filippov Aleksej (Altajskij kraj, Bijsk)
  48. Fjodorova Anna (Moskovskaja obl., Ĉernogolovka)
  49. Gadirova Diljara (Toboljsk)
  50. Gluĥova Alevtina (Kaliningrad)
  51. Gogulina Nadeĵda (Vladimir)
  52. Gonzalez Hurtado Maria Lisandra (Tjumenj)
  53. Gorelov Anton (Krasnojarsk)
  54. Gorŝkov Miĥail (Niĵegorodskaja obl., Sosnovskoje)
  55. Graĉjova Irina (Magadan)
  56. Gromov Viktor (Kazanj)
  57. Gunjkov Vjaĉeslav (Orenburg)
  58. Ĥalilov Damir (Kazanj)
  59. Ĥomjakov Igorj (Krasnodarskij kr.)
  60. Ĥrustalev Aleksandr (Uljanovskaja obl., Dimitrovgrad)
  61. Insapova Elvira (Tjumenj)
  62. Ivanov Vjaĉeslav (Sankt-Peterburg)
  63. Ivanov Andrej (Saratovskaja obl., Balakovo)
  64. Jakovlev Pavel (Omsk)
  65. Jakovleva Jelena (Arhangelsk)
  66. Jareŝko Valerija (Sankt-Peterburg)
  67. Jefimova Olga (Vladimirskaja obl., Kovrov)
  68. Jefremov Roman (Udmurtija, Glazov)
  69. Jeljkina Iraida (Permj)
  70. Jerjomin Georgij (Kaliningrad)
  71. Jerofejeva Lidija (Niĵnij Tagil)
  72. Junusov Abduraĥman (Dagestan)
  73. Ĵans Andrej (Sankt-Peterburg)
  74. Ĵuravljov Aleksej (Permj)
  75. Kamejko Daniil (Penza)
  76. Kaminina Tatjana (Orenburg)
  77. Kapitonov Danil (Ĉeboksari)
  78. Kasimova Dina (Udmurtija, Balezino)
  79. Kaur Nadeĵda (Krasnojarsk)
  80. Kazakov Aleksandr (Krasnojarsk)
  81. Keljm Dmitrij (Irkutskaja obl., Ustj-Ilimsk)
  82. Kiĉaeva Natalja (Novokuzneck)
  83. Kijamov Ildar (Kazanj)
  84. Kocarj Marina (Krasnodar)
  85. Koĵevnikova Sofja (Iĵevsk)
  86. Koljaeva Tatjana (Novokuzneck)
  87. Kondratjev Valerij (Voroneĵ)
  88. Konjaŝova Svetlana (Ĥabarovskij kraj, Amurskij r-n, Sanboli)
  89. Kononova Jelena (Ulan-Ude)
  90. Konopljova Jekaterina (Niĵnij Novgorod)
  91. Konstantinov Maksim (Jaroslavlj)
  92. Kontrov Georgij (Jaroslavlj)
  93. Kontrov Nikolaj (Jaroslavlj)
  94. Kossey Ivan (Germanio)
  95. Kostikov Ivan (Vladimirskaja obl., Kovrov)
  96. Kostina Jelena (Niĵnij Novgorod)
  97. Kot Sergej (Sevastopolj)
  98. Krajuĥin Sergej (Sankt-Peterburg)
  99. Krasiljnikova Jevgenija (Permj)
  100. Krasnokutskij Anatolij (Moskva)
  101. Kravcova Svetlana (Jalta)
  102. Kravcova Tatjana (Volgograd)
  103. Kravec Aleksandr (Stavropoljskij kraj, Nevinnomissk)
  104. Krivenko Nikolaj (Vladimir)
  105. Krivoŝeev Denis (Niĵegorodskaja obl., Dzerĵinsk)
  106. Krivoŝeja Andrej (Omsk)
  107. Kuprigina Jelizaveta (Saratov)
  108. Kuznecov Aleksej (Kostroma)
  109. Kuznecov Andrej (Kirov)
  110. Lariĉev Vladimir (Moskva)
  111. Larin Pavel (Orenburg)
  112. Lebedev Aleksandr (Moskva provinco)
  113. Leonov Boris (Ĉita)
  114. Ljvova Nina (Kemerovskaja oblastj, Novokuzneck)
  115. Lobastov Aleksandr (Baŝkirija, Salavat)
  116. Luborosceva Anastasija (Krimeo)
  117. Majstrenko Oksana (Irkutskaja obl., Bratsk)
  118. Makarov Oleg (Karelija, Petrozavodsk)
  119. Makruŝin Nikita (Saratovskaja obl., Pugaĉjov)
  120. Malasaev Konstantin (Moskva)
  121. Manojlina Julija (Kaliningrad)
  122. Marĉiŝina Irina (Kurgan)
  123. Markeev Miĥail (Omsk)
  124. Masiagin Vasilii (Omsk)
  125. Medvedeva Marija (Saratov)
  126. Melnikov Aleksandr (Rostov-na-Donu)
  127. Meŝĉerjakov Oleg (Voroneĵskaja obl., Borisoglebsk)
  128. Miljukov Leonid (Penza)
  129. Minin Vladimir (Tomsk)
  130. Mirnaja Inna (Krimeo)
  131. Mironov Andrej (Ĉita)
  132. Mitin Aleksandr (Niĵnij Novgorod)
  133. Moĉenkov Jevgenij (Vologodskaja obl., Ĉerepovec)
  134. Molĉanov Aleksej (Saĥalinskaja obl., Troickoe)
  135. Muravjov Ilja (Sankt-Peterburg)
  136. Nariĵnij Viktor (Moskva)
  137. Nikulin Nikolaj (Kaliningrad)
  138. Novikova Ljudmila (Moskva)
  139. Obrazcov Konstantin (Tomsk)
  140. Obrazcov Viktor (Tomsk)
  141. Obrazcova Oljga (Tomskaja obl., Seversk)
  142. Obrezkov Andrej (Ivanovo)
  143. Obrezkova Jelena (Ivanovo)
  144. Oĵigina Jekaterina (Arĥangeljsk)
  145. Oparin Jegor (Vladimir)
  146. Opletajev Vladimir (Tjumenskaja obl., Surgut)
  147. Orlov Andrej (Moskva)
  148. Oŝeva Aleksandra (Ĥanti-Mansijskij Avtonomnij Okrug — Jugra)
  149. Paĥomov Sergej (Kirova provinco)
  150. Paĥomova Marina (Kirov)
  151. Panteleev Andrej (Ĥanti-Mansijskij Avtonomnij Okrug — Jugra)
  152. Pavljuk Dmitrij (Krimeo)
  153. Perikov Valerij (Novokuzneck)
  154. Petrenko Denis (Stavropolj)
  155. Piminov Dmitrij (Irkutskaja oblastj, Ustj-Ilimsk)
  156. Platonova Olga (Ufa)
  157. Platonova Jelena (Moskovskaja obl., Ŝĉjolkovo)
  158. Pleŝakov Nikolaj (Stavropolj)
  159. Poezĵalov Anton (Ufa)
  160. Ponomarjov Vladislav (Penza)
  161. Popova Julija (Krasnojarsk)
  162. Popova Irina (Tomsk)
  163. Postnikov Sergej (Soĉi)
  164. Povorin Miĥail (Moskvo)
  165. Privalov Vitalij (Kostroma)
  166. Proĥorov Sergej (Moskovskaja obl., Kolomna)
  167. Puŝkarskaja Jaroslavna (Uljanovskaja obl., Dimitrovgrad)
  168. Rjabĉunov Aleksej (Stavropolj)
  169. Roĵdestvenskij Vjaĉeslav (Ĉeljabinsk)
  170. Romanov Vladimir (Karelija, Essojla)
  171. Romanova Svetlana (Karelija, Essojla)
  172. Rudakova Olesja (Birobiĝan)
  173. Russkiĥ Anatolij (Iĵevsk)
  174. Sabirov Aleksej (Tatarstan)
  175. Sabirova Julija (Kazanj)
  176. Sadym Aleksandro (Magadan)
  177. Saidilhomzoda Saidnabi (Kamĉatskij kraj, )
  178. Semenov Grigorij (Moskva reg., Dmitrov)
  179. Sepiĥanova Jelena (Dagestan)
  180. Sepiĥanova Marjam (Maĥaĉkala)
  181. Sergeev Miĥail (Saĥalinskaja obl., Korsakov)
  182. Sidorov Vitalij (Smolenskaja obl., Roslavlj)
  183. Simonov Igorj (Niĵnij Novgorod)
  184. Sipoviĉ Valerij (Moskovskaja ob.)
  185. Smetanina Svetlana (Moskva reg., Dmitrov )
  186. Smirnov Ilja (Sevastopolj)
  187. Soboleva Svetlana (Krimeo)
  188. Sokolova Evelina (Krasnojarsk)
  189. Solovjov Vadim (Vladimir)
  190. Solovjov Miĥail (Jaroslavlj)
  191. Sonin Miĥail (Ivanovo)
  192. Stepanova Larisa (Ĉeljabinskaja obl., Uviljdi)
  193. Strabikin Igorj (Novosibirsk)
  194. Stulin Jevgenij (Taganrog)
  195. Surnin Artjom (Leningradskaja obl., Tosno)
  196. Ŝevĉenko Olga (Ivanovskaja oblastj, Pljos)
  197. Ŝilajeva Olga (Udmurtija, Glazov)
  198. Ŝilo Gennadij (Dmitrov)
  199. Ŝpilevaja Oljga (Voroneĵ)
  200. Ŝtiĥ Konstantin (Rostovskaja obl., Ŝaĥti)
  201. Ŝtraler Oleg (Komi, Siktivkar)
  202. Tabunkin Aleksandr (Ĉeboksari)
  203. Talamanov Oleg (Moskva)
  204. Taraĥovskij Miĥail (Sevastopolj)
  205. Tereĥova Tatjana (Ufa)
  206. Terjoŝkin Aleksandr (Novokuzneck)
  207. Tiĥonov Sergej (Ĉuvaŝio, Novoĉeboksarsk)
  208. Tkaĉenko Pavel (Krasnodarskij kraj, Novorossijsk)
  209. Tokarenko Vitalij (Voroneĵ)
  210. Trumpe Miĥail (Magadan)
  211. Vasiljeva Ljudmila (Moskva)
  212. Verzun Marija (Sankt-Peterburg)
  213. Viĉegĵanin Vladimir (Naro-Fominsk)
  214. Vorobjov Valerij (Ivanovo)
  215. Vvedenskaja Lidija (Kirov)
  216. Zadoroĵnaja Julija (Kaliningrad)
  217. Zaev Konstantin (Ĉita)
  218. Zaĥarova Valentina (Taganrog)
  219. Zajceva Irina (Vladimir)
  220. Zuev Ruslan (Moskva)

Kandidatoj

  1. Davidov Aleksandr (Mordovija, Ruzaevka)
  2. Ĵuravljov Timofej (Ĉerepovec)
  3. Karapetjan Jan (Krasnojarsk)
  4. Kaur Vera (Krasnojarsk)
  5. Maruŝĉak Daniil (Arĥangeljskaja obl., Mirnij)
  6. Meleŝkin Maksim (Niĵnij Novgorod / Arzamas)
  7. Moiseev Daniil (Irkutsk)

Amikoj de REU

  1. Pagano Giorgio Kadmo (Italio)
  2. Sandel Jan P. (Germanio)
  3. Simeone Dominique (Francio)

Aliĝintaj kolektivoj (13 grupoj kun 103 aligitaj membroj)

Barnaula Esperanto-klubo «Oazo» (Barnaul)

(10 membroj):

David Akimenko, Ikar Akimenko, Jelena Galiguzova, Miĥail Ĥromov, Sergej Isakov, Viktor Jakovlev, Gennadij Jaskov, Valentina Kazanova, Nikolaj Makovej, Aleksandr Osipov.

EK "Arĝenta flamo" (Jekaterinburg)

(6 membroj):

Tatjana Glaznica, Rafija Kudrjavceva, Sergej Kumkov, Aleksandra Osipova, Marina Kadirova, Jelena Uspenskaja.

Jeleca EK "Esperanto" (Jelec)

(8 membroj):

Zinaida Kovatjova, Tamara Merenkova, Lilija Razumejkina, Aljbina Ŝadrikova, Svetlana Trofimova, Aleksandr Zubkov, Vladimir Zuev, Nina Zueva.

Krasnodara E-klubo (Krasnodar)

(9 membroj):

Nina Celikova, Anatolij Ĉinĉenko, Ivan Ĉinĉenko, Marija Ĉinĉenko, Viktor Dudka, Anatolij Ivasenko, Gennadij Paveljev, Aleksandr Rezniĉenko, Jevgenija Ŝelistova.

Krasnojarska esperantista klubo «KRESKO» (Krasnojarsk)

(12 membroj):

Oljga Bozina, Maksim Fjodorov, Andrej Grigorjev, Rustam Karapetjan, Nina Kovaljova, Sergej Maksimov, Sergej Miĥajlin, Vladimir Sapoĵnikov, Natalja Sapoĵnikova, Jelena Ŝaravina, Aljona Temerova, Natalja Zaznobina.

EK "Murmano" (Murmansk)

(5 membroj):

Vera Ciulja, Nadeĵda Jevgenjeva, Aleksej Makarov, Ljudmila Poĵilova, Andrej Rjazancev.

Novoĉ-EK (Novoĉerkassk)

(6 membroj):

Svetlana Ageeva, Aleksandr Ĉiĉkan, Valentina Goldobina, Jurij Omeljĉenko, Nina Omeljĉenko, Irina Tenengoljc.

Novosibirska Esperanto-Klubo "Katka" (Novosibirsk)

(7 membroj):

Vladimir Jurganov, Stanislav Katsko, Viktorija Kislova, Valentina Kovaljova, Alla Lamŝakova, Marina Nepoĉatiĥ, Marina Saĥarova.

Samara E-organizo (Samara)

(5 membroj):

Olga Alekseeva, Jelena Kuznecova, Jelena Poljanskaja, Vjaĉeslav Suslov, Uljana Tereŝĉenko.

Tiĥvina Esperanto-klubo (Tiĥvin)

(9 membroj):

Vasilij Baraŝkov, Tatjana Belova, Mikaelo Bronŝtejn, Viktor Kandalinskij, Aleksandr Koroteckij, Gadela Osipova, Natalija Rajskaja, Olga Tiĥomirova, Vera Vlasova.

Tjumena Esperanto-klubo "Revo" (Tjumenj)

(5 membroj):

Anastasija Golovkina, Mansur Mamkin, Marina Ŝĉerbakova, Pavel Veselov, Tatjana Veselova.

E-klubo "Pacifiko" (Vladivostok)

(6 membroj):

Vera Dmitrienko, Ljubovj Karpeta, Eduard Moiseev, Leonid Nikiforov, Svetlana Ŝeremetjeva, Gennadij Ŝlepĉenko.

Volgograda EK "Espero" (Volgograd)

(15 membroj):

Danila Aleksandrov, Svetlana Arĥipova, Ljudmila Bykova, Jevgenij Dumler, Vera Dumler, Galina Gackan, Dmitrij Ĵuravljov, Vladimir Ĵuravljov, Irina Mironova, Valentina Spicina, Oleg Ŝaronov, Artjom Veliev, Tatjana Vtorova, Anna Zabavina, Jurij Zagidulin.

Supren

REU.RU, 2010
Programita kaj aspektigita de Andrej Grigorjevskij