Esperanto      По-русски StartoDokumentoj aldonitaj de uzantoj
Kara gasto, ĉu vi ŝatus ensalutiregistriĝi?
VK REU en VK

Novaj kontribuoj

pdf Poljanskaja E., Palmov S. Historio de Esperanto en Samara ekde 1912 ĝis 1997 (Biblioteko, 2019-12-10)

Regularo pri Esperantisto de la jaro laŭ la versio de REU (2019-12-10)

Protokolo №7: pri la «Regularo pri Esperantisto de la jaro laŭ la versio de REU» (2019-12-10)

doc Statuto de Narva Esperantista grupo [ru/est/eo], Revel, 1911 (Biblioteko, 2019-12-04)

doc Regularo de la societo «Espero», S-Peterburg, 1892 (Biblioteko, 2019-12-04)

doc Statuto de Revela Esperantista Grupo [ru/est/eo], Revel, 1911 (Biblioteko, 2019-12-04)

zip Garŝin V. Kvar tagojn sur kampo de batalo — jpg-dosieroj enarĥivigitaj (Biblioteko, 2019-11-30)

pdf Garŝin V. Kvar tagojn sur kampo de batalo — PDF (Biblioteko, 2019-11-30)

doc Davidov G. Titolaro de esperantaj verkoj tradukitaj el la Rusa Literaturo — DOC (Biblioteko, 2019-11-29)

pdf Davidov G. Titolaro de esperantaj verkoj tradukitaj el la Rusa Literaturo — PDF (Biblioteko, 2019-11-29)

zip Davidov G. Titolaro de esperantaj verkoj tradukitaj el la Rusa Literaturo — jpg-dosieroj enarĥivigitaj (Biblioteko, 2019-11-29)

pdf Katalogo. Moskva librejo «Esperanto», Januaro 1912 — PDF (Biblioteko, 2019-11-28)

zip Katalogo. Moskva librejo «Esperanto», Januaro 1912 — jpg-dosieroj enarĥivigitaj (Biblioteko, 2019-11-28)

Protokolo №3: pri kunorganizo de IKBE-2020 (2019-11-26)

pdf Laborplano de Estraro por 2019–2020 (PDF) (Biblioteko, 2019-11-26)

docx Laborplano de Estraro por 2019–2020 (docx) (Biblioteko, 2019-11-26)

Protokolo №4: pri elspezo por printi kaj dissendi dankofoliojn pri la projekto «Unu leciono pri Esperanto por lernantoj» (2019-11-26)

Protokolo №5: pri RET-2020 (2019-11-26)

Protokolo №6: pri dankesprimo al kontribuintoj al la projekto «Unu leciono pri Esperanto por lernantoj» (2019-11-26)

doc Zamenhof L. Skriba kongreso (Biblioteko, 2019-11-26)

Atentindaj paĝoj

Regularo pri membreco kaj kotizoj en REU – 2019

Pagmanieroj favore al REU

Ligiloj

FORUMO: Pri Rusia Esperantista Unio

Libroj en Esperanto, pri Esperanto, por esperantistoj, krokodiloj kaj aliuloj

Vortaroj de Boris Kondratjev

historio.ru - Historio de rusia E-movado

Ural-Siberia E-Movado

Koresponda Servo Universala

Kantaro-Vikio

Multlingva Informa Reta Centro

Retejo de UEA

ensalut Bonvolu ensaluti por voĉdoni kaj komenti

Laŭtaga programo de Rusiaj Esperanto-Tagoj 2017

Laŭtaga programo de Rusiaj Esperanto-Tagoj 2017

Pri eventualaj ŝanĝoj en la programo nepre atentu la anonctabulon!

 

02.08 (merkredo)

Alventago. Registriĝo, enloĝiĝo

13-30  14-30. Tagmanĝo (por la jam alvenintoj)

17-30. Malfermo de RET, sinprezento de alvenintoj

19-00 – 20-00. Vespermanĝo

20-30 – 21-45. Koncerto de Mikaelo Bronŝtejn

22-00. Festa prezento de la eldonejo “Impeto” okaze de la 25-jariĝo

 

03.08 (ĵaudo)

8-00  9-00. Matenmanĝo

9-10 – 12-30. Somera Universitato:

Zamenhof kiel reprezentanto de la “rusa kosmismo” (N. Gudskov), Filozofiaj aspektoj de lingvoplanado (A. Obrezkov), Sonato pri enterprenado (M. Bronŝtejn), Tiĥvin kaj ties ĉefa trezoro (M. Bronŝtejn)

9-10  12-00. Kursoj (Pri ĉiuj kursoj la precizaj informoj kaj enskribiĝoj okazos dum registriĝo)

12-10 – 13-10. KoRo (Konversacia Rondo, I. Gonĉarova)

12-10 – 13-10. Ronda tablo pri la movado: Ĉu paroli aŭ ne esperante? (G. Basov)

13-30  14-30. Tagmanĝo

15-00 – 18-30. Lego-tago omaĝe al la 140-jara jubileo de I.Ŝirjaev

Prelegoj pri Ivan Ŝirjajev de Pastro-monaĥo Taŭriono, Galina Burŝa (ruslingve), Timur Bikbulatov (ruslingve), Sten Johansson (skriba mesaĝo) kaj aliaj kontribuoj

19-00 – 20-00. Vespermanĝo

20-30 – 22-00. Koncerto de A. Obrezkov kaj “Ekvinokso”

22-00. Ludoj

 

04.08 (vendredo)

7-30  8-00. Matenmanĝo

8-15. Vojaĝo al Kukobojo

9-45. Liturgio omaĝe al Ivan Ŝirjaev

11-15. Baba-Jaga-spektaklo

12-30. Reveno al “Strangula korto”

13-30  14-30. Tagmanĝo

15-00 – 18-00. Somera Universitato:

Lidia Zamenhof – vivo kaj agado; ŝiaj samideanoj (G. Basov), Lingvo de fabeloj, aŭ samaj motivoj en fabeloj de diversaj landoj (A. Striganova), Avino Jaga (A. Striganova), Elektronikaj libroj en Esperanto (D. Ŝevĉenko)

15-00 – 18-00. Kursoj

18-00 – 19-00. KoRo

18-00 – 19-00. Metiejoj: tradukista (G. Basov), lingva (V. Opletaev), literatura (N. Gudskov)

19-00 – 20-00. Vespermanĝo

20-30 – 22-00. Koncerto de M. Povorin

22-00. Poezia horo (gvidas I. Gonĉarova)

 

05.08 (sabato)

8-00  9-00. Matenmanĝo

9-10 – ĝis la tagmanĝo. Urba ekskurso,Toptigin-muzeo, leviĝo sur la sonorilturon

13-30 – 14-30. Tagmanĝo

14-30 – 18-00. Tago de Urbo, partopreno en urba programo

17-00 – 18-00. Ronda tablo pri la movado: Strategio kaj taktikoj en nuna Rusia E-movado (G. Basov)

18-00 – 19-00. Metiejoj

19-00  20-00. Vespermanĝo

20-30 – 22-00. Aŭtora vespero de L.Novikova

22-00. Lingvaj ludoj kaj konkursoj (G. Basov, V. Minin)

 

06.08 (dimanĉo)

8-00 – 9-00. Matenmanĝo

9-10 – 13-00. Konferenco de Rusia Esperantista Unio. (Por nepartoprenantoj – libera tempo)

13-30  14-30. Tagmanĝo

15-00 – 17-30. Somera Universitato:

Dronintaj urboj realaj kaj fabelaj (A. Striganova), Lingvoprotektado en Ĥanta-Mansa aŭtonoma distrikto – Ugrujo (V. Opletajev), Esperanto en la socireta epoko (D. Ŝevĉenko)

15-00 – 17-30. Kursoj

17-40 – 19-00. Metiejoj

17-40 – 19-00. KoRo

19-00 – 20-00. Vespermanĝo

20-30 – 22-00. KGS

22-00. Lignofajro

 

07.08 (lundo)

8-00 – 9-00. Matenmanĝo

9-10 – 13-00. Konferenco de Rusia Esperantista Unio. (Por nepartoprenantoj – libera tempo)

13-30  14-30. Tagmanĝo

15-00 – 16-30. Kursoj

15-00 – 16-30. Ronda tablo pri la movadoKial oni ne lernas Esperanton? (G. Basov)

16-40 – 18-30. Ronda tablo pri instruado: Distancaj kaj korespondaj kursoj de Esperanto (D. Ŝevĉenko)

16-40 – 18-30. Konkurso de interpretistoj (V. Minin)

19-00 – 20-00. Vespermanĝo

20-30 – 23-00. Ludoj kaj konkursoj (G. Basov, V. Minin, I. Gonĉarova ka.)

20-30 – 22-00. Rondo de legado (I. Gonĉarova)

22-00. Lingvaj ludoj kaj konkursoj

 

08.08 (mardo)

8-00  9-00. Matenmanĝo

9-00 – 19-00. Tuttaga ekskurso al Tutaev + Ribinsk

19-00  20-00. Vespermanĝo

20-30. Adiaŭa koncerto

 

09.08 – 11.08 (merkredo-vendredo)

Postrenkontiĝa ekskurso al Jaroslavlo, Vjatskoje, Kostromao (precizigoj kaj detaloj surloke!)

 

 


Supren

La paĝo estis montrita 585-foje


REU.RU, 2010
Programita kaj aspektigita de Andrej Grigorjevskij