Esperanto      По-русски StartoDokumentoj aldonitaj de uzantoj
Kara gasto, ĉu vi ŝatus ensalutiregistriĝi?
VK REU en VK

Novaj kontribuoj

docx Raportoj de regionaj reprezentantoj de REU pri la agadperiodo julio-2017 — julio-2019

pdf Raportoj de regionaj reprezentantoj de REU pri la agadperiodo julio-2017 — julio-2019

Atentindaj paĝoj

Regularo pri membreco kaj kotizoj en REU – 2019

Pagmanieroj favore al REU

Ligiloj

FORUMO: Pri Rusia Esperantista Unio

Libroj en Esperanto, pri Esperanto, por esperantistoj, krokodiloj kaj aliuloj

Vortaroj de Boris Kondratjev

historio.ru - Historio de rusia E-movado

Ural-Siberia E-Movado

Koresponda Servo Universala

Kantaro-Vikio

Multlingva Informa Reta Centro

Retejo de UEA

ensalut Bonvolu ensaluti por voĉdoni kaj komenti

Laŭtaga programo de Rusiaj Esperanto-Tagoj 2017

Laŭtaga programo de Rusiaj Esperanto-Tagoj 2017

Pri eventualaj ŝanĝoj en la programo nepre atentu la anonctabulon!

 

02.08 (merkredo)

Alventago. Registriĝo, enloĝiĝo

13-30  14-30. Tagmanĝo (por la jam alvenintoj)

17-30. Malfermo de RET, sinprezento de alvenintoj

19-00 – 20-00. Vespermanĝo

20-30 – 21-45. Koncerto de Mikaelo Bronŝtejn

22-00. Festa prezento de la eldonejo “Impeto” okaze de la 25-jariĝo

 

03.08 (ĵaudo)

8-00  9-00. Matenmanĝo

9-10 – 12-30. Somera Universitato:

Zamenhof kiel reprezentanto de la “rusa kosmismo” (N. Gudskov), Filozofiaj aspektoj de lingvoplanado (A. Obrezkov), Sonato pri enterprenado (M. Bronŝtejn), Tiĥvin kaj ties ĉefa trezoro (M. Bronŝtejn)

9-10  12-00. Kursoj (Pri ĉiuj kursoj la precizaj informoj kaj enskribiĝoj okazos dum registriĝo)

12-10 – 13-10. KoRo (Konversacia Rondo, I. Gonĉarova)

12-10 – 13-10. Ronda tablo pri la movado: Ĉu paroli aŭ ne esperante? (G. Basov)

13-30  14-30. Tagmanĝo

15-00 – 18-30. Lego-tago omaĝe al la 140-jara jubileo de I.Ŝirjaev

Prelegoj pri Ivan Ŝirjajev de Pastro-monaĥo Taŭriono, Galina Burŝa (ruslingve), Timur Bikbulatov (ruslingve), Sten Johansson (skriba mesaĝo) kaj aliaj kontribuoj

19-00 – 20-00. Vespermanĝo

20-30 – 22-00. Koncerto de A. Obrezkov kaj “Ekvinokso”

22-00. Ludoj

 

04.08 (vendredo)

7-30  8-00. Matenmanĝo

8-15. Vojaĝo al Kukobojo

9-45. Liturgio omaĝe al Ivan Ŝirjaev

11-15. Baba-Jaga-spektaklo

12-30. Reveno al “Strangula korto”

13-30  14-30. Tagmanĝo

15-00 – 18-00. Somera Universitato:

Lidia Zamenhof – vivo kaj agado; ŝiaj samideanoj (G. Basov), Lingvo de fabeloj, aŭ samaj motivoj en fabeloj de diversaj landoj (A. Striganova), Avino Jaga (A. Striganova), Elektronikaj libroj en Esperanto (D. Ŝevĉenko)

15-00 – 18-00. Kursoj

18-00 – 19-00. KoRo

18-00 – 19-00. Metiejoj: tradukista (G. Basov), lingva (V. Opletaev), literatura (N. Gudskov)

19-00 – 20-00. Vespermanĝo

20-30 – 22-00. Koncerto de M. Povorin

22-00. Poezia horo (gvidas I. Gonĉarova)

 

05.08 (sabato)

8-00  9-00. Matenmanĝo

9-10 – ĝis la tagmanĝo. Urba ekskurso,Toptigin-muzeo, leviĝo sur la sonorilturon

13-30 – 14-30. Tagmanĝo

14-30 – 18-00. Tago de Urbo, partopreno en urba programo

17-00 – 18-00. Ronda tablo pri la movado: Strategio kaj taktikoj en nuna Rusia E-movado (G. Basov)

18-00 – 19-00. Metiejoj

19-00  20-00. Vespermanĝo

20-30 – 22-00. Aŭtora vespero de L.Novikova

22-00. Lingvaj ludoj kaj konkursoj (G. Basov, V. Minin)

 

06.08 (dimanĉo)

8-00 – 9-00. Matenmanĝo

9-10 – 13-00. Konferenco de Rusia Esperantista Unio. (Por nepartoprenantoj – libera tempo)

13-30  14-30. Tagmanĝo

15-00 – 17-30. Somera Universitato:

Dronintaj urboj realaj kaj fabelaj (A. Striganova), Lingvoprotektado en Ĥanta-Mansa aŭtonoma distrikto – Ugrujo (V. Opletajev), Esperanto en la socireta epoko (D. Ŝevĉenko)

15-00 – 17-30. Kursoj

17-40 – 19-00. Metiejoj

17-40 – 19-00. KoRo

19-00 – 20-00. Vespermanĝo

20-30 – 22-00. KGS

22-00. Lignofajro

 

07.08 (lundo)

8-00 – 9-00. Matenmanĝo

9-10 – 13-00. Konferenco de Rusia Esperantista Unio. (Por nepartoprenantoj – libera tempo)

13-30  14-30. Tagmanĝo

15-00 – 16-30. Kursoj

15-00 – 16-30. Ronda tablo pri la movadoKial oni ne lernas Esperanton? (G. Basov)

16-40 – 18-30. Ronda tablo pri instruado: Distancaj kaj korespondaj kursoj de Esperanto (D. Ŝevĉenko)

16-40 – 18-30. Konkurso de interpretistoj (V. Minin)

19-00 – 20-00. Vespermanĝo

20-30 – 23-00. Ludoj kaj konkursoj (G. Basov, V. Minin, I. Gonĉarova ka.)

20-30 – 22-00. Rondo de legado (I. Gonĉarova)

22-00. Lingvaj ludoj kaj konkursoj

 

08.08 (mardo)

8-00  9-00. Matenmanĝo

9-00 – 19-00. Tuttaga ekskurso al Tutaev + Ribinsk

19-00  20-00. Vespermanĝo

20-30. Adiaŭa koncerto

 

09.08 – 11.08 (merkredo-vendredo)

Postrenkontiĝa ekskurso al Jaroslavlo, Vjatskoje, Kostromao (precizigoj kaj detaloj surloke!)

 

 


Supren

La paĝo estis montrita 405-foje


REU.RU, 2010
Programita kaj aspektigita de Andrej Grigorjevskij